Rękawice ochronne – Kategoria pierwsza, druga i trzecia

Rękawice ochronne – Kategoria pierwsza, druga i trzecia

Nie ulega wątpliwości, że rękawice ochronne to absolutna podstawa podczas wykonywania wielu zawodów. W końcu ciężko wyobrazić sobie hutników, spawaczy i ślusarzy, którzy pracują bez tego typu produktów ochronnych. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyne profesje, które chronią swoje dłonie przed niepożądanymi skutkami ubocznymi. W końcu lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, kosmetolodzy i tatuażyści również korzystają z takich narzędzi, jak rękawice ochronne. Gdzie zatem kupować omawiany przez nas produkt? Jak wybrać sklep, w którym warto zostawić swoje pieniądze? O czym warto pamiętać jeszcze przed złożeniem zamówienia? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zainteresowany? Świetnie! W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury.

Rękawice ochronne – Kategoria pierwsza

Na wstępie warto zaznaczyć, że rękawice ochronne możemy podzielić ze względu na kategorie. Kategoria pierwsza zawiera w sobie produkty, które mogą być wykorzystywane przy pracach określonych mianem „niskiego ryzyka”. Te produkty charakteryzują się stosunkowo niskim poziomem bezpieczeństwa – ochraniają one bowiem przed:
  • Temperaturą do 50 stopni Celsjusza
  • Uszkodzeniami skóry wywołanymi przez środki chemiczne małotoksyczne
Aby lepiej zobrazować pierwszą kategorię rękawic ochronnych, najlepiej będzie podać przykłady tego typu produktów. Do owej grupy możemy przypisać na przykład: rękawice gumowe, lateksowe, gospodarcze, ogrodnicze, winylowe i drelichowe. Oznacza to, że rękawice ochronne kategorii pierwszej dedykowane są dla raczej dla kosmetologów i lekarzy, a nie dla pracowników hut i zakładów produkcyjnych.

Druga kategoria rękawic ochronnych

Kategoria druga to produkty zapewniające tak zwane „średnie bezpieczeństwo pracy”. To poziom wyżej, niż kategoria pierwsza, jednak w dalszym ciągu te rękawice ochronne nie dają maksimum bezpieczeństwa. Produkty te ochraniają przed:
  • Temperaturami niskimi
  • Temperaturami wysokimi
  • Zatarciem skóry
  • Przecięciem skóry
  • Przekłuciem skóry.
Do drugiej kategorii rękawic ochronnych możemy zaliczyć takie produkty, jak na przykład: rękawice antywibracyjne, przeciwprzecięciowe, skórzane, powlekane oraz ocieplane. Jeśli czeka Cię zakup rękawic ochronnych drugiej kategorii, warto zaznaczyć, że produkty te muszą być oznaczone specjalnym symbolem Unii Europejskiej – certyfikat instytutu zapewnia potencjalnego kupca, że jest to dokładnie ten produkt, jakiego szuka.

Rękawice ochronne – Kategoria trzecia

I w ten oto sposób przedstawiamy ostatnią grupę rękawic ochronnych – kategorię trzecią. Tu mowa już o najwyższym stopniu bezpieczeństwa pracy. Produkty zakwalifikowane do kategorii trzeciej chronią użytkownika przed:
  • Mechanicznymi uszkodzeniami
  • Działaniem substancji chemicznych
  • Wysokim napięciem
Szukasz rękawic trzeciej kategorii? W takim razie powinieneś wiedzieć, że produkty te powinny być odpowiednio testowane i certyfikowane. W związku z tym szukaj wyłącznie akcesoriów zatwierdzonych przez Jednostkę Notyfikowaną. Dzięki zwróceniu uwagi na ten detal zyskasz pewność, że wybrane przez Ciebie rękawice ochronne spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Do kategorii trzeciej omawianych przez nas produktów zaliczamy na przykład: rękawice chemoodporne, spawalnicze, nitrylowe.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed zakupem rękawic ochronnych należy pamiętać, że są to produkty, których zadaniem jest ochrona naszych dłoni przed szkodliwymi czynnikami. Oznacza to, że akcesoria tego typu powinny być zamawiane wyłącznie z zaufanych źródeł, które jawnie przedstawiają stosowne certyfikaty. Rękawice ochronne powinny także wyróżniać się najlepszą jakością oraz wytrzymałością. O ile o tym drugim ciężko mówić w przypadku rękawic jednorazowych, o tyle produkty kategorii trzeciej zdecydowanie powinny być trwałe i odporne. Dla każdego przedsiębiorcy ważny jest również dobry stosunek ceny do jakości. Pamiętajmy, że na rękawicach ochronnych nie warto oszczędzać, ale też nie powinno się za nie przepłacać.

Jak wybrać odpowiedni sklep?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty postanowiliśmy zwrócić szczególną uwagę na rękawice ochronne marki Omikon: https://omikon.pl/Rekawice-ochronne-c768/. Produkty oferowane przez przedsiębiorstwo pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, a szeroka gama akcesoriów z całą pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Zamawiając rękawice ochronne za pośrednictwem sklepu Omikon zyskujesz pewność, że płacisz za towar najlepszej jakości. To jednak nie wszystko! Możesz tu liczyć także na ekspresową wysyłkę i fachowe doradztwo wykwalifikowanych pracowników.

Rękawice ochronne – Podsumowanie

W tym artykule dowiedziałeś się w jaki sposób dzielimy rękawice ochronne pod względem bezpieczeństwa. Przedstawiliśmy Ci także ofertę zaufanego sklepu, który od lat jest polecany w kręgu najlepszych specjalistów. Jeśli zatem do tej pory szukałeś odpowiedniego przedsiębiorcy, właśnie go znalazłeś! Postaw na bezpieczeństwo i wypróbuj rękawice ochronne Omikon.